Jak správně čistit zuby zubním kartáčkem

img

Správné čištění zubů je prvním krokem k udržení zdraví zubů a dásní. Kromě toho pravidelná péče pomáhá minimalizovat riziko nemocí zubů a dásní a eliminovat hlavní příčiny ztráty zubů.
Před čištěním
I když existuje několik metod čištění zubů běžným zubním kartáčkem, radši se vždy zeptejte svého zubního lékaře o doporučeních ohledně správného čištění zubů a postupujte podle jeho pokynů. Chcete-li začít používat zubní pasty se zvýšeným obsahem fluoru, nezapomeňte měnit kartáček každé tři měsíce.

Dvě minuty dvakrát denně
Správně byste měli čistit zuby alespoň 2 minuty. Podle doporučované techniky čištění zubů měli byste věnovat kolem 30 vteřin každému segmentu ústní (horní pravý, horní levý, dolní pravý a levý) dvakrát denně – ráno a večer.
• Krok 1: Začněte s vnějšího povrchu zubů, držte kartáček pod úhlem 45 stupňů. Čištění provádějte pomocí krátkých pohybů proti linii dásní. Ujistěte se, že jste věnovali dostatečný čas zadním zubům.
• Krok 2: Pokračujte na žvýkací plochy. Držte kartáček pevně a čistíte pohybem dozadu-dopředu podél povrchu zubů.
• Krok 3: Jakmile jste se pustil do vnitřního povrchu předních zubů, nakloňte kartáček svisle a jemným pohybem nahoru-dolů vyčistěte povrch.
• Krok 4: Opatrně vyčistěte zuby podél linie dásní.
• Krok 5: Vyčistěte jazyk, abyste odstranili částečky potravin a bakterie a osvěžili dech.
Tip
Výběr zubního kartáčku není snadný. Nezapomeňte na kvalitní štětinu a pohodlnou rukojeť!
Veškeré informace můžete zjistit na tel. čísle +420 777 245 775 anebo na emailu artstom.cz@email.cz


Kontakt

Volejte nám na telefonní číslo +420 777 245 775 nebo zanechte Váš vzkaz níže. Čekáme na Vaší návštěvu!