Jak získat svěží dech po celý den.

Svěží dech a příjemná vůně z úst prozrazuje nejen čistotu a zdraví ústní dutiny, ale i celého organismu. Důvody vzniku zápachu záleží na špatné hygieně ústní dutiny, onemocněních trávicího traktu. Ve všech případech zdroji zápachu jsou bakterie.
Chcete-li zjistit přesnou příčinu zápachu, je třeba navštívit zubaře a nechat si zkontrolovat stav zubů a dásní. I malý zubní kaz může vést k zápachu z úst. V případě, že se zjistí, že zuby a dásně máte v naprostém pořádku, problém by mohl spočívat v špatných stravovacích návycích. Správná výživa pomáhá udržovat optimální rovnováhu bílkovin, tuků a sacharidů. Pokud Vás trápí zápach z úst musíte bez výjimky dodržovat správnou ústní hygienu. Po každém jídle použijte zubní nit, vypláchněte ústa čistou vodou.

Čerstvý petržel – svěží dech

Čerstvý petržel je přírodním prostředkem k neutralizaci zápachu. Bohužel, po ruce se objeví jen zřídka. Lze ho nahradit i jinými přírodními bylinkami, například, koriandrem nebo mátou. Kromě toho, konzumace čerstvých bylinek má příznivý vliv na stav trávicího traktu.

Mléčné výrobky
Mléčné výrobky, přesněji řečeno, bakterie, obsažené v mléčných produktech jsou schopni vytvořit nepříznivé podmínky pro rozvoj škodlivých bakterií v dutině ústní.

Rostlinná vláknina
Měli byste zahrnout do jídelníčku mrkev, jablka a celer. Přispívají totiž k aktivní tvorbě slin, které neutralizují škodlivé bakterie.

Žvýkačka bez cukru
Ve skutečnosti žvýkačka neodstraňuje příčinu vzniku zápachu, ale výborně ho maskuje. Velké množství slin, které se vylučují při žvýkání, omývájí celou dutinu ústní.

Potraviny s vitamínem C
Citrusové plody, paprika, jahody, melouny – potraviny, které obsahují vysokou koncentraci vitaminu C. Díky kyselině askorbové je vytvořená mikroflóra, která brzdí množení choroboplodných bakterií a bojuje s nepříjemným aroma, vznikajícím v ústní dutině.

img

Kontakt

Volejte nám na telefonní číslo +420 777 245 775 nebo zanechte Váš vzkaz níže. Čekáme na Vaší návštěvu!